ŽOLYNO PADĖTIES ĮVERTINIMAS. Žolynų naudojimo laikas priklauso nuo keleto dalykų – dirvožemio tipo, jo  paruošimo, landšafto, priešsėlių, sėjos būdo, gruntinio vandens lygio, sėklos normos, sėklų mišinio sudėties, orų sąlygų žolyno naudojimo metu, žolyno naudojimo būdo bei kitų aplinkybių. Patariame NEMOKAMAI pasikviesti mūsų įmonės specialistą patarti, kur ir kaip įrengti žolyną. Jeigu žolynas yra išretėjęs, arba sumenkusi jo rūšinė sudėtis, tai kai kuriais atvejais verta bus žolyną atnaujinti (įsėti), o ne visiškai atsėti.

ŽOLYNO ĮRENGIMAS. Dirvą prieš įrengiant žolyną geriausia pradėti ruošti iš rudens. Reikalui esant, reikia nupurkšti nuo piktžolių, po kurio laiko suarti. Pavasarį sėti reikia kuo ankščiau, kai tik tai galima padaryti. Mūsų bočiai senovėje žolių sėklas barstydavo anksti pavasarį ant tirpstančio sniego. Mūsų specialistai, apsilankę ir įvertinę visas numatomas žolyno naudojimo ypatybes, dirvožemio bei vietovės ypatumus,  parinks Jums tinkamiausią rūšinę sudėtį, kad pasiektumėte maksimalų įmanomą konkrečiu atveju rezultatą, o taip pat suteiks rekomendacijas, kaip toliau tinkamai naudoti žolyną. 

EKONOMINIS EFEKTAS. Tinkamai irengus ar atnaujinus žolyną, jis tarnaus be žymaus derliaus sumažėjimo, priklausomai nuo aplinkybių, nuo trijų iki penkerių metų. Tos aplinkybės vėlgi yra dirvožemio tipas, oro sąlygos, naudojimo ir priežiūros būdai, gruntinio vandens lygis, tręšimas, bei kiti faktoriai. Jeigu yra parenkamos netinkamos būtent tam dirvožemiui žolių rūšys arba nesuderinamas jų santykis, naudojama per maža sėklos norma, tai neverta tikėtis, kad žolynas duos didelį derlių. Visos sąnaudos, susijusios su žemės dirbimo darbais ir sėja paprastai atsiperka jau antrais žolyno naudojimo metais. Žolės masės derlius, palyginus su sena pieva ar ganykla, atnaujinus būna 3-4 kartus didesnis jau antrais žolyno naudojimo metais, o taip pat pjovimų skaičius per sezoną padidėja iki 3-4.

SĖKLOS NORMA, SĖJOS YPATUMAI. Kiekvienas sėklų mišinys yra jau paruoštas galutinis produktas. Tačiau kai kuriais atvejais, kad pasiekti maksimalų rezultatą, mes patariame tam tikrus mišinius maišyti tam tikromis proporcijomis tarpusavyje. Tai sumažina painiavą, nes pasirinkti tinkamiausią mišinį iš daugelio ūkininkui gana sunku ir painu. Todėl mūsų asortimente nėra labai daug mišinių. Sėjos norma, priklausomai nuo paties mišinio sudėties, įrengimo būdo, dirvožemio tipo yra nuo 25 iki 40 kg/ha. Jeigu ūkininkas nusprendžia žolių mišinį įsėti su javais, tada patariame sėti išilgai arba skersai sėjamų eilučių. Sėją galima tęsti iki rugsėjo mėnesio varpinėms žolėms, o jei mišinyje yra ir ankštinių žolių, tada sėjos terminas sutrumpėja iki liepos mėnesio pradžios.

ŽOLYNO NAUDOJIMAS. Žolyno naudojimo būdas tiesiogiai lemia jo ilgaamžiškumą. Patariama vengti gyvulius ganyti smėlingose ir durpingose dirvose, jas naudoti geriausia tik šienavimui. Esame pastebėję, kad žolyno pjovimo laiką ūkininkai, ypač mažesni, suvėlina ir tuo pačiu prarandamos pašaro maistinės savybės, ėdamumas, kokybė. Pjauti žolę reikia prieš sužydint, jai esant 25-30 cm. aukščio, tuomet greičiau atauga atolas, galima tikėtis daugiau pjovimų per sezoną. Atkreipiame dėmesį, kad sėjos metais nepatariame ganyti gyvulių, tačiau pirmais metais žolė, sudygusi iš sėklų, o ne ataugusi iš šaknų, yra saldesnė ir maistingesnė, geriau ėdama gyvulių. Todėl jeigu mišinyje yra nemažas procentas vienmetės arba gausiažiedės svidrės, tuomet jos padeda vienodžiau sudygti kitoms rūšims ir esant pakankamai drėgmės, esant būtinybei, galima atsargiai leisti gyvuliams ganytis. 

ŽOLYNO PRIEŽIŪRA. Yra labai svarbu po kėkvieno nuganymo žolę nupjauti, nors jos ir nedaug lieka, kad nesidaugintų piktžolės. Taip pat žolyną nupjauti prieš žiemą, kad jis „nesušustų“ po žiemos ir neišretėtų, o tuo pačiu ir kad išvengti piktžolių daugėjimo. Tada pavasarį žemė greičiau įšyla, žolynas greičiau ir vienodžiau atželia, greičiau duoda derlių. Žolių mišinyje esant ankštinėms žolių rūšims yra nepatariama žolyno tręšti azoto trąšomis, kadangi jos daro žalą. Ankštinių žolių gumbelinės bakterijos, esančios anbt jų šaknų, fiksuoja azotą iš atmosferos ir tuo pačiu praturtina juo dirvą. Įrodyta, jog 1% ankštinių augalų sėklų mišinyje sukaupia apie 4 kg gryno azoto į 1 ha ploto, taigi apie 20% ankštinių augalų žolių (dobilų, liucernos) sėklų mišinyje pilnai aprūpina dirvą azotu. 

MITAI IR REALIJOS. Žolių veislių, registruotų ES rekomenduojamų auginti veislių sąraše, yra labai daug. Be jokios abejonės, tikintis maksimalaus rezultato, reikėtų ne tik teisingai ir laiku atlikti visus anksčiau paminėtus darbus, bet ir naudoti pažangiausiais technologijas bei sėti geriausias žolių veisles. Tačiau labai dažnai reikia ieškoti kompromiso ir tuomet tiek sėklos kaina, tiek galutinio produkto, kuris pagaminamas žolyno naudojimo pasėkoje (pieno, mėsos...) kaina yra lemiamas veiksnys pasirenkant. Todėl šiame kataloge mes siūlome mišinius, pagamintus naudojant tiek laisvai cirkuliuojančias ES žolių veislių sėklas, tiek naujausias veisles, esančias artimiausių Lietuvos klimato zonai šalių apyvartoje ir pritaikytas mūsų klimatui. Tačiau, pagal poreikį, taip pat galime pasiūlyti žolių mišinius iš naujausių veislių iš Olandijos kompanijos BARENBRUG B.V. Ši kompanija yra lyderis Europos žolinių augalų selekcijos, sėklininkystės bei prekybos srityje.